Start at: 11:40   Duration: 50 m.

1. Реєстрація учасників Суперфіналу / Проба сцени

Start at: 12:30   Duration: 03 m.

2. Best Dance Show / Group (10-16) / Kids 1 (7-9)

  1. 7
    "Ranaway baby" - TNG dance company - 02:30 Head or trainer: Коваль Анастасія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 12:33   Duration: 11 m.

3. Contemporary / Solo / Kids 1 (7-9)

  1. 147
    "Вылет из гнезда " - 01:40 Participants: Василенко Кира Head or trainer: Мария Колесник Ukraine / Дніпро / Talent Center DDC
  2. 164
    ""Сила волі"" - 01:55 Participants: Бамбурак Ольга Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  3. 63
    "Тайная жизнь дерева" - 02:00 Participants: Пилипенко Валерія Head or trainer: Лук'янчикова Олександра Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
  4. 45
    "Дороговказ" - 02:00 Participants: Кулик Яна Head or trainer: Білічук Анастасія Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
  5. 165
    ""Источник"" - 01:58 Participants: Гоменюк Зоряна Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
Start at: 12:44   Duration: 11 m.

4. Jazz/Modern / Solo / Kids 1 (7-9)

  1. 44
    ""У кожного свої зорі"" - 01:30 Participants: Терещенко Марк Head or trainer: Миронюк Вікторія Віталіївна Ukraine / Київ / -
    music
  2. 225
    "Пластилин" - 01:55 Participants: Грек Виктория Head or trainer: Егорова Ирина Николаевна Ukraine / Одесса / Студия современного танца Sunshine
    music
  3. 126
    "Моя Промова" - 02:05 Participants: Сервуля Зорина. Head or trainer: Лiгай Наталiя Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  4. 184
    ""Еритроцит"" - 01:39 Participants: Стелла Махмудова Head or trainer: Антоніна Єгорова Ukraine / Вінниця / Vesnyana Dance Group
    music
  5. 47
    "Прибуття" - 02:00 Participants: Корпан Христина Head or trainer: Пелех Анастасія Ukraine / Львів / Сплеск
    music
Start at: 12:55   Duration: 19 m.

5. Best Dance Show / Solo / Kids 1 (7-9)

  1. 41
    "Вийти за межі" - 02:00 Participants: Шимечко Софія Head or trainer: Потапова Христина Ukraine / Львів / Сплеск
    music
  2. 76
    "Неперевершена Леді Баг" - 02:00 Participants: Фенц Даніела Head or trainer: Коваль Анастасія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  3. 192
    "INSIDE Dancing Center - Кароліна в країні мрій " - 02:00 Participants: Чаус Ксенія Head or trainer: Литвин Наталія Ukraine / Чернігів / Inside Dancing Center
  4. 12
    "Аватар" - 02:00 Participants: Гордієнко Катерина Head or trainer: Голод Марія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  5. 31
    "Русалка- мандрівниця" - 02:00 Participants: Божкова Ліза Head or trainer: Коваль Анастасія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  6. 113
    "Шаман" - 02:32 Participants: Турчанинова Виктория Head or trainer: Романченко Ольга Ukraine / Одеса / Olympia Dance Studio
    music
  7. 125
    "Пава" - 01:47 Participants: Сервуля Зорина. Head or trainer: Лiгай Наталiя Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  8. 13
    "Мім" - 02:00 Participants: Стельмах Соломія Head or trainer: Стельмах Софія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 13:14   Duration: 13 m.

6. Free Dance Category / Solo / Kids 1 (7-9)

  1. 127
    "Щастя дитинства" - 02:00 Participants: Iллiна Тетяна Head or trainer: Еллай Анастасiя Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  2. 77
    "Пір‘їнка" - 02:00 Participants: Фенц Даніела Head or trainer: Борисяк Любов Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  3. 142
    "Секретная миссия" - 01:46 Participants: Калиненко Злата Head or trainer: Юлiя Вiюк Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  4. 33
    "Амазонка" - 02:00 Participants: Божкова Ліза Head or trainer: Коваль Анастасія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  5. 128
    "Put your legs up" - 01:47 Participants: Пойда Алiна Head or trainer: Еллай Анастасiя Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  6. 252
    ""Spider"" - 01:15 Participants: Терещенко Марк Head or trainer: Миронюк Вікторія Віталіївна Ukraine / Київ / -
    music
Start at: 13:27   Duration: 03 m.

7. Best Dance Show / Duo-Trio / Kids 1 (7-9)

  1. 34
    "BOSS" - TNG dance company - 02:00 Participants: Борисяк ІринаСтельмах Соломія Head or trainer: Стельмах Софія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 13:30   Duration: 07 m.

8. Contemporary / Jazz/Modern Big Group (11-40) / Kids (9-11)

  1. 145
    "Не такой как все " - MaKo.Team - 03:07 Head or trainer: Мария Колесник Ukraine / Дніпро / Talent Center DDC
    music
  2. 70
    "Вдохновение в каждом движении" - Зразкова хореографічна студія Bliss - 02:47 Head or trainer: Лук'янчикова Олександра Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
Start at: 13:37   Duration: 09 m.

9. Free Dance Category / Big Group (11-40) / Kids 1 (7-9)

  1. 75
    "Чарівні іграшки" - TNG DC - 02:30 Head or trainer: Коваль Анастасія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  2. 6
    "Импульс" - Bon Bon Crew - 02:53 Head or trainer: Скопненко Анна, Вахлиовская Александра Ukraine / Київ / DS group
    music
  3. 19
    "We can do it" - TNG DC - 02:00 Head or trainer: Дугельна Алла Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 13:46   Duration: 13 m.

10. Jazz/Modern / Solo / Kids 2 (10-11)

  1. 153
    "Оптична ілюзія" - 02:00 Participants: Воляник Тетяна Head or trainer: Шкутяк Ірина Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
  2. 237
    "Красная королева" - 01:50 Participants: Елькина Кира Head or trainer: Ольшевская Джулия/Вьюн Ольга Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 144
    "Против ветра. (Against the wind)" - 02:00 Participants: Петкевич Эльза Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  4. 154
    "Коли вже не страшно" - 02:00 Participants: Черкас Софія Head or trainer: Білічук Анастасія Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
  5. 64
    "Воришка с токийского рынка" - 01:47 Participants: Швецова Софія Head or trainer: Курман Катерина Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
  6. 151
    "Мої я" - 02:00 Participants: Гузела Анна-Марія Head or trainer: Шкутяк Ірина Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
Start at: 13:59   Duration: 30 m.

11. Contemporary / Solo / Kids 2 (10-11)

  1. 259
    "Balance " - 02:00 Participants: Белая Мария Head or trainer: Байрачная Ольга Ukraine / Київ / Едванс
    music
  2. 11
    "I'm baby" - 02:00 Participants: Глемейда Марія Head or trainer: Ващенко Анастасия Ukraine / Київ / А6 Junior
    music
  3. 25
    "Перекотиполе" - 02:00 Participants: Мацикур Юлія Head or trainer: Борисяк Любов Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  4. 143
    "Wings" - 02:00 Participants: Пичкорская Саша Head or trainer: Байрачная Ольга Ukraine / Київ / Едванс
    music
  5. 208
    "Memory " - 01:48 Participants: Хоменко Полина Head or trainer: Мария Колесник Ukraine / Дніпро / Talent Center DDC
    music
  6. 152
    "ТІнь на місяці" - 02:00 Participants: Воляник Тетяна Head or trainer: Шкутяк Ірина Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
  7. 101
    "Джонатан Левингстон. Полет" - 02:00 Participants: Земляченко Милана Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  8. 166
    ""Convolution"" - 01:43 Participants: Панасюк Дарина Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  9. 61
    "В ожидании" - 02:00 Participants: Бандрівська Мирослава Head or trainer: Лук'янчикова Олександра Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
  10. 207
    "Мрію дістатися до зірок" - 01:34 Participants: Мачулка Виктория / Head or trainer: Жилка Александра Ukraine / Киев / Fors Dance Schooll
  11. 209
    "Scream" - 01:46 Participants: Кукса Анастасия Head or trainer: Мария Колесник Ukraine / Дніпро / Talent Center DDC
    music
  12. 103
    "Чувство уму не постижимо" - 02:00 Participants: Петкевич Эльза Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  13. 146
    "Космический алгоритм " - 01:30 Participants: Положай Ярослава Head or trainer: Мария Колесник Ukraine / Дніпро / Talent Center DDC
    music
  14. 167
    ""На горизонті"" - 01:55 Participants: Кальмук Валерія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
Start at: 14:29   Duration: 09 m.

12. Best Dance Show / Solo / Kids 2 (10-11)

  1. 264
    "Змея " - 02:00 Participants: Денисюк Ярослава Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  2. 104
    "Зона турбулентности" - 02:00 Participants: Шалдунова Маргарита Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  3. 37
    "Мораль її історіі" - 02:07 Participants: Мацикур Юлія Head or trainer: Борисяк Любов Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  4. 106
    "О жизни перекрестка" - 02:00 Participants: Земляченко Милана Head or trainer: Копылова Марина Ukraine / Київ / Едванс
    music
Start at: 14:38   Duration: 14 m.

13. Free Dance Category / Solo / Kids 2 (10-11)

  1. 236
    "Буду собой" - 01:57 Participants: Симакова Ася Head or trainer: Ольшевская Джулия Ukraine / Одеса / Selena
    music
  2. 36
    02:00 Participants: Оцебрик Ксения Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 258
    "В потоке " - 02:00 Participants: Фетисова Мария Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  4. 210
    "Берегиня " - 02:00 Participants: Денисюк Ярослава Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  5. 111
    "Маалан" - 02:00 Participants: Комарянська Христина Head or trainer: Голод Марія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  6. 105
    "Вот бы в мире детей" - 02:00 Participants: Богданова Аделина Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
Start at: 14:52   Duration: 04 m.

14. Best Dance Show / Duo-Trio / Kids 2 (10-11)

  1. 32
    "MTV" - TNG DC - 03:00 Participants: Гордієнко КатеринаМацикур ЮліяІванчишин Софія Head or trainer: Борисяк Любов Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 14:56   Duration: 05 m.

15. Contemporary / Duo-Trio / Kids 2 (10-11)

  1. 68
    "Оживший замысел: Возрождение" - 02:00 Participants: Бандрівська МирославаКаримова КсеніяСокурова Дарья Head or trainer: Лук'янчикова Олександра Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
  2. 100
    "Попутчики" - Попутчики - 02:00 Participants: Петкевич ЭльзаБелая МарияДымнич Анастасия Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
Start at: 15:01   Duration: 14 m.

16. Contemporary / Jazz/Modern Small Group (4-10) / Kids 2 (10-11)

  1. 30
    "inseparable" - TNG DC - 03:27 Head or trainer: Голод Марія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  2. 257
    "Гірлянда" - A-6 Dance Studio - 02:14 Head or trainer: Майдукова Вероніка Ukraine / Київ / A-6
    music
  3. 185
    "Support" - Студия современного танца Advance - 02:45 Head or trainer: Алиша Кобыляк Ukraine / Київ / Едванс
    music
  4. 112
    "Досягнення найвищої мети" - TNG DC - 02:30 Head or trainer: Правак Вікторія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 15:15   Duration: 07 m.

17. Jazz/Modern / Duo-Trio / Kids 2 (10-11)

  1. 107
    "Victima" - Студия современного танца Эдванс - 02:00 Participants: Богданова АделинаШалдунова Маргарита Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  2. 98
    "Движение вечности" - Студия современного танца Эдванс - 02:00 Participants: Никончук ТатьянаТоргонская Злата Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  3. 99
    "На шаг впереди тебя" - Студия современного танца Эдванс - 02:00 Participants: Завгородняя АннаЗавгородняя Мария Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
Start at: 15:22   Duration: 06 m.

18. Best Dance Show / Big Group (11-40) / Kids 2 (10-11)

  1. 4
    "Неземные" - Fancy dancy crew - 02:22 Head or trainer: Скопненко Анна, Вахлиовская Александра Ukraine / Київ / DS group
  2. 14
    "Powerful Energy " - TNG DC - 02:30 Head or trainer: Коваль Анастасія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 15:28   Duration: 01 Hours. 00 m.

19. Нагородження категорій Kids 1 / Kids 2

Start at: 16:28   Duration: 08 m.

20. Best Dance Show / Small Group (4-10) / Juniors 1 (12-13)

  1. 129
    "Сьома Птаха" - GorbachLigaiCenter - 02:36 Head or trainer: Горбач Роман Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  2. 149
    "Інстинкт приналежності" - M&Dance studio - 03:22 Head or trainer: Шкутяк Ірина Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
Start at: 16:36   Duration: 09 m.

21. Free Dance Category / Solo / Juniors 1 (12-13)

  1. 234
    "Пташина молитва" - 02:00 Participants: Rozghonii Yevheniia Head or trainer: Vasyl Sheremeta Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  2. 231
    "Слово" - 02:00 Participants: Ткачук Дарья Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 18
    "Vacuo" - 02:00 Participants: Шамрай Аріна Head or trainer: Костянтин Коваль Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  4. 122
    "Change yourself ..." - 02:04 Participants: Привалова Яна Head or trainer: Лiгай Наталiя Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
Start at: 16:45   Duration: 09 m.

22. Jazz/Modern / Solo / Juniors 1 (12-13)

  1. 121
    "Peaceful warrior" - 01:50 Participants: Пенцак Полiна Head or trainer: Лiгай Наталiя Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  2. 204
    "Лилит " - 02:00 Participants: Ряго Полина Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 244
    "Sing it back" - 02:07 Participants: Шевченко Софія Head or trainer: Ирина Бубенок Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  4. 65
    "Ключи от настроения" - 02:00 Participants: Швецова Софія Head or trainer: Урхов Богдан Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
Start at: 16:54   Duration: 21 m.

23. Contemporary / Solo / Juniors 1 (12-13)

  1. 191
    "The last" - 02:00 Participants: Ряго Полина Head or trainer: Ольшевская Джулия/ Вьюн Ольга Ukraine / Одеса / Selena
    music
  2. 267
    "Сияние " - 02:00 Participants: Стефанишена Каролина Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 66
    "От себя не уйти, но..." - 02:02 Participants: Кобріна Софія Head or trainer: Урхов Богдан Ukraine / Київ / Зразкова хореографічна студія Bliss
    music
  4. 246
    "Продовжу йти" - 02:17 Participants: Шевченко Софія Head or trainer: Ирина Бубенок Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  5. 35
    02:00 Participants: Ткаченко Мелания Head or trainer: Коваль Дарья Ukraine / Дніпро / Kipish
    music
  6. 102
    "Эскиз" - 02:00 Participants: Дымнич Анастасия Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
  7. 169
    ""Маю право"" - 01:55 Participants: Козак Анастасія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  8. 87
    "Ціна таланту" - 02:01 Participants: Сапожкова Олександра Head or trainer: Кобзар Тетяна, Човган Юлія Ukraine / Київ / КРЫЛЬЯ
    music
  9. 17
    "Сіра миша" - 02:00 Participants: Шамрай Аріна Head or trainer: Ольга Максим‘юк - Любєзна/Голод Марія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 17:15   Duration: 08 m.

24. Contemporary / Jazz/Modern Duo-Trio / Juniors 1 (12-13)

  1. 124
    "ЯкiR(якoрь)" - 02:36 Participants: Привалова ЯнаПенцак Полiна Head or trainer: Горбач Роман Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  2. 22
    "Так чи ні" - TNG DC - 02:00 Participants: Сава СоломіяФедорчук Єлізавета Head or trainer: Борисяк Любов Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  3. 83
    "Одна мрія на двох" - TNG DC - 02:00 Participants: Палій ХристинаФенц Даніела Head or trainer: Дугельна Алла Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 17:23   Duration: 05 m.

25. Free Dance Category / Duo-Trio / Juniors 1 (12-13)

  1. 238
    "Selena / Перезагрузка " - Селена - 02:00 Participants: Симакова АсяЕлькина КираСтефанишена Каролина Head or trainer: Булавко Анна Ukraine / Одеса / Selena
    music
  2. 138
    "Правдива історія життя" - TNG DC - 02:00 Participants: Бицко ЛізаДроздовська ВікторіяФедорчук Єлізавета Head or trainer: Палій Христина Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 17:28   Duration: 16 m.

26. Best Dance Show / Solo / Juniors 1 (12-13)

  1. 135
    "Mil pasos" - 02:12 Participants: Горбачевская София Head or trainer: Азарова Анна Ukraine / Київ / A-6
    music
  2. 10
    "Рекошет" - 02:00 Participants: Палій Христина Head or trainer: Дарья Коваль Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  3. 123
    "Как песок уходит жизнь" - 02:02 Participants: Привалова Яна Head or trainer: Горбач Роман Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  4. 139
    "Дика ліана" - 02:00 Participants: Зелена Анастасія Head or trainer: Федорко Ілона Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  5. 120
    "Побачення" - 01:55 Participants: Пенцак Полiна Head or trainer: Горбач Роман/GLC Ukraine / Херсон / GorbachLigaiCenter
    music
  6. 16
    "Red Lady" - 02:00 Participants: Шамрай Аріна Head or trainer: Шамрай Аріна /Голод Марія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  7. 233
    "Ooops..." - 02:00 Participants: Rozghonii Yevheniia Head or trainer: Vasyl Sheremeta Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
Start at: 17:44   Duration: 08 m.

27. Best Dance Show / Big Group (11-40) / Juniors 1 (12-13)

  1. 96
    "Herd instinkt" - Студия современного танца Эдванс - 03:00 Head or trainer: Копылова Марина Ukraine / Київ / Едванс
    music
  2. 20
    "Відчуй музику" - TNG DC - 04:03 Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 17:52   Duration: 15 m.

28. Contemporary / Group (10-15) / Juniors 1 (12-13)

  1. 150
    "Таємниця світла" - M&Dance studio - 03:22 Head or trainer: Шкутяк Ірина Ukraine / Львів / M & Dance Studio
    music
  2. 40
    02:56 Head or trainer: Скубенич Вікторія Ukraine / Ужгород / Студія сучасного танцю Blitz
    music
  3. 226
    "Under Pressure" - 03:00 Head or trainer: Ващенко Анастасия Ukraine / Київ / А6 Junior
    music
  4. 5
    "МиМиКри" - Crash Bang Crew - 03:19 Head or trainer: Скопненко Анна, Вахлиовская Александра Ukraine / Київ / DS group
    music
Start at: 18:07   Duration: 09 m.

29. Jazz/Modern / Big Group (11-40) / Juniors 1 (12-13)

  1. 97
    "Marathon" - Студия современного танца Эдванс - 08:00 Head or trainer: Гончаренко Евгения Ukraine / Київ / Едванс
    music
Start at: 18:16   Duration: 13 m.

30. Jazz/Modern / Solo / Juniors 2 (14-15)

  1. 175
    ""VooDoow"" - 02:00 Participants: Підручна Марія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
  2. 205
    "Окрылённая " - 02:00 Participants: Щелкунова Дарина Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 177
    ""11 p m"" - 01:57 Participants: Петренко Катерина Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  4. 255
    02:00 Participants: Чемеринська Діана Head or trainer: Богдан Урхов Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  5. 223
    "Тихіше... і не озирайся" - 01:38 Participants: Тимошкіна Дар'я Head or trainer: Жилка Олександра Ukraine / Киев / Fors
    music
  6. 173
    ""Эхо суеты"" - 01:52 Participants: Смитанюк Вікторія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
Start at: 18:29   Duration: 09 m.

31. Contemporary / Duo-Trio / Juniors 2 (14-15)

  1. 241
    "Sun & moon" - 02:05 Participants: Мацко МарияПечкова Анастасія Head or trainer: Постановка Галя Пеха, педагог Романюк Тетяна Ukraine / Київ / А6 Junior
  2. 110
    "Chronos" - Зразковий художній коллектив гурток сучасного танцю "А-6" - 02:14 Participants: Khodakivska ValeriaНаумова Анастасия Head or trainer: Майдукова Вероніка Ukraine / Київ / A-6
    music
  3. 263
    "NEiTriNO" - Totem Dance School - 02:59 Participants: Андрійченко СофіяБлінова ВеронікаТроян Марія Head or trainer: Софія Андрійченко, Вероніка Блінова, Марія Троян Ukraine / Киев / Totem Dance School
    music
Start at: 18:38   Duration: 14 m.

32. Free Dance Category / Solo / Juniors 2 (14-15)

  1. 266
    "Муза " - 02:04 Participants: Леонова Анастасия Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  2. 1
    "Кометы " - 02:00 Participants: Кравець Мария Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 245
    "Вічність" - 02:00 Participants: Struk Angelina Head or trainer: Vasyl Sheremeta Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  4. 181
    ""Движущая сила"" - 02:00 Participants: Підручна Марія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  5. 254
    "Серце океану" - 02:00 Participants: Чемеринська Діана Head or trainer: Khrystyna Martyniuk Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  6. 60
    "Человек , остановись !" - 02:00 Participants: Гульпа Полина Head or trainer: Ольга Вьюн / Яна Абраимова Ukraine / Одеса / Selena
    music
Start at: 18:52   Duration: 07 m.

33. Best Dance Show / Duo-Trio / Juniors 2 (14-15) + Adults

  1. 24
    "Дві частинки одного" - TNG DC - 02:00 Participants: Стельмах СофіяШамрай Аріна Head or trainer: Голод Марія Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
  2. 38
    "Dreams " - Танцювальна студія Beauty Dance - 03:40 Participants: Сімон ОльгаПилипенко Яна Head or trainer: Сімон Ольга Анатоліївна Ukraine / Вінниця / Танцювальна студія Beauty Dance
Start at: 18:59   Duration: 26 m.

34. Contemporary / Solo / Juniors 2 (14-15)

  1. 170
    ""Загублена енергія"" - 02:00 Participants: Нагірна Софія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  2. 201
    "Нити судьбы " - 02:00 Participants: Кравець Мария Head or trainer: Ольга Вьюн / Анастасия Харченко Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 171
    ""Irradiant"" - 01:50 Participants: Кравець Софія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  4. 46
    "Ходити по струнах" - 01:58 Participants: Цимбаляк Юлія Head or trainer: Пелех Анастасія Ukraine / Львів / Сплеск
    music
  5. 273
    "Назавжди" - 02:45 Participants: Троян Марія Head or trainer: Кристина Шишкарьова Ukraine / Киев / Totem Dance School
    music
  6. 172
    ""Мания величия"" - 02:00 Participants: Смитанюк Вікторія Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  7. 253
    "No time" - 02:00 Participants: Чемеринська Діана Head or trainer: Богдан Урхов Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  8. 109
    "Звістка птаха Гамаюн" - 02:07 Participants: Khodakivska Valeria Head or trainer: Майдукова Вероника Ukraine / Київ / A-6
    music
  9. 199
    "It’s my life" - 02:00 Participants: Вьюн Михаил Head or trainer: Ольга Вьюн / Антон Киба Ukraine / Одеса / Selena
    music
  10. 176
    ""Всесвіт"" - 01:58 Participants: Петренко Катерина Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  11. 39
    "Создание желаний" - 02:00 Participants: Стельмах Софія Head or trainer: Кобыляк Алина Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 19:25   Duration: 08 m.

35. Best Dance Show / Small Group (4-10) / Juniors 2 (14-15)

  1. 270
    "Bug" - Totem Dance School - 03:38 Head or trainer: Дана Сарман Ukraine / Киев / Totem Dance School
    music
  2. 3
    "Механизм действий" - Tasty crew - 02:31 Head or trainer: Скопненко Анна, Вахлиовская Александра Ukraine / Київ / DS group
Start at: 19:33   Duration: 08 m.

36. Contemporary / Small Group (4-10) / Juniors 2 (14-15)

  1. 132
    "Пробудись Вновь" - Prostranstvo Dance Community - 02:38 Head or trainer: Оксана Совас Ukraine / Одеса / Prostranstvo dance community
    music
  2. 80
    "Проходящие мимо" - Prostranstvo Dance Community - 03:16 Head or trainer: Оксана Совас Ukraine / Одеса / Prostranstvo dance community
    music
Start at: 19:41   Duration: 19 m.

37. Contemporary / Jazz/Modern Big Group (11-40) / Juniors 2 (14-15)

  1. 26
    "Глибоко" - 04:09 Head or trainer: Салашная Арина Ukraine / Київ / A-6
    music
  2. 200
    "Здесь и сейчас" - Selena - 02:30 Head or trainer: Ольга Вьюн / Антон Киба Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 271
    "Re+" - Totem Dance School - 04:02 Head or trainer: Франческо Аннарумма Ukraine / Киев / Totem Dance School
    music
  4. 163
    ""Революція крові"" - 03:19 Head or trainer: Міщенко Світлана Ukraine / Чортків / Real Dance Studio
    music
  5. 190
    "Мы" - Selena - 02:30 Ukraine / Одеса / Selena
    music
Start at: 20:00   Duration: 09 m.

38. Best Dance Show / Solo / Juniors 2 (14-15)

  1. 250
    "Parle à ta tête" - 02:00 Participants: Struk Angelina Head or trainer: Vasyl Sheremeta Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  2. 81
    "Дощик " - 02:00 Participants: Гульпа Полина Head or trainer: Ольга Вьюн / Яна Абраимова Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 43
    "At the crossroad " - 02:00 Participants: Чемеринська Діана Head or trainer: Khrystyna Martyniuk Ukraine / Івано-Франківськ / Танцювальна школа Влада Ями
    music
  4. 15
    "Кібер рука" - 02:00 Participants: Стельмах Софія Head or trainer: Чайковська Іванка Ukraine / Тернопіль / TNG dance company
    music
Start at: 20:09   Duration: 12 m.

39. Best Dance Show / Big Group (11-40) / Juniors 2 (14-15)

  1. 256
    "Standards" - Зразковий художній колектів гурток сучасного танцю "А-6" - 03:39 Head or trainer: Азарова Анна Ukraine / Київ / A-6
  2. 2
    "She" - Chic crew - 03:21 Head or trainer: Скопненко Анна, Вахлиовская Александра Ukraine / Київ / DS group
  3. 168
    "Sweater Weather" - K.Point DF - 03:00 Head or trainer: Карина Окаль Ukraine / Київ / Dance Family
Start at: 20:21   Duration: 14 m.

40. Free Dance Category / Big Group (11-40) / Juniors 2 (14-15)

  1. 62
    "Experimental " - Selena - 02:30 Head or trainer: Ольга Вьюн / Алина Кобыляк Ukraine / Одеса / Selena
    music
  2. 9
    "Сила єдності - руйнує систему!" - Dance Family JIVCHICK - 03:14 Head or trainer: Орлова Марьяна Игоревна Ukraine / Суми / Народний хореографічний колектив
    music
  3. 59
    02:30 Head or trainer: Паламарчук Ірина Ukraine / Вінниця / Wolves cheerleaders
    music
  4. 272
    "ID" - Totem Dance School - 03:08 Head or trainer: Ірина Башук Ukraine / Киев / Totem Dance School
    music
Start at: 20:35   Duration: 07 m.

41. Free Dance Category / Solo / Adults

  1. 84
    "ENIGMA" - 02:02 Participants: Сур Анастасія Head or trainer: Кобзар Тетяна, Човган Юлія Ukraine / Київ / КРЫЛЬЯ
    music
  2. 203
    "В гармонии с собой " - 02:00 Participants: Онищенко Александра Head or trainer: Ольга Вьюн Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 232
    "Tiko - Tiko" - 02:00 Participants: Tkachivska Solomiia Head or trainer: Vasyl Sheremeta Ukraine / Івано-Франківськ / Університет Короля Данила
    music
Start at: 20:42   Duration: 07 m.

42. Jazz/Modern / Solo / Adults

  1. 55
    01:55 Participants: Ракоча Ірина Head or trainer: Бурдовська Альона Ukraine / Чернівці / Diva dance
    music
  2. 189
    "Тень" - 01:43 Participants: Онищенко Александра Head or trainer: Ольшевская Джулия/ Вьюн Ольга Ukraine / Одеса / Selena
    music
  3. 86
    "Неприступність" - 02:02 Participants: Ільченко Марія Head or trainer: Кобзар Тетяна, Човган Юлія Ukraine / Київ / КРЫЛЬЯ
    music
Start at: 20:49   Duration: 07 m.

43. Contemporary / Jazz/Modern Big Group (11-40) / Adults

  1. 78
    "Брось меня в объятья" - Prostranstvo Dance Community - 02:12 Head or trainer: Оксана Совас Ukraine / Одеса / Prostranstvo dance community
    music
  2. 248
    "В плену стереотипов" - D.I.V.A dance studio - 03:02 Head or trainer: Крестинкова Людмила Ukraine / Чернівці / Diva dance
    music
Start at: 20:56