Dance & Circus Art // Day 2

Start at: 08:30   Duration: 01 Hours. 30 m.

1. Реєстрація з 8:30 / Проба сцени для Mini / Kids з 9:00 до 10:00

Start at: 10:00   Duration: 03 m.

2. Street Performance / Solo / Mini (0-6)

  1. 183
    01:11 Contestants: Резниченко Маргарита / (5 yrs) / Head or trainer: Мищенко Виктория Ukraine / Дніпро /
    music
  2. 9
    01:01 Contestants: Чернусь Марьяна / (5 yrs) / Head or trainer: Мищенко Вика Ukraine / Дніпро /
    music
Start at: 10:03   Duration: 02 m.

3. Free Dance Category / Solo / Mini (0-6)

  1. 65
    "Mikki Maus" - 01:41 Contestants: Бандак Аліса / (5 yrs) / Head or trainer: Харченко Олена Анатоліївна Ukraine / Слов’янськ / Гранд
    music
Start at: 10:05   Duration: 03 m.

4. Street Performance / Duo-Trio / Mini (0-6)

  1. 64
    "Sweet honey" - "ГРАНД " - 01:46 Contestants: Харченко Даниїл / (6 yrs) / Бандак Аліса / (5 yrs) / Head or trainer: Харченко Олена Анатоліївна Ukraine / Слов’янськ / Гранд
    music
Start at: 10:08   Duration: 03 m.

5. National and Folklore / Duo-Trio / Mini (0-6)

  1. 63
    "Перлина Україна" - "ГРАНД " - 01:57 Contestants: Харченко Даниїл / (6 yrs) / Бандак Аліса / (5 yrs) / Head or trainer: Харченко Олена Анатоліївна Ukraine / Слов’янськ / Гранд
    music
Start at: 10:11   Duration: 05 m.

6. Start - Street performance

  1. 113
    01:00 Contestants: Бойко Катерина / (11 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
  2. 68
    "-" - 01:08 Contestants: Якименко Саша / (14 yrs) / Head or trainer: Коренченко София Ukraine / Дніпро / -
    music
  3. 114
    01:00 Contestants: Чуфарова Катерина / (13 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
  4. 115
    01:00 Contestants: Руженніков Савелій / (11 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
Start at: 10:16   Duration: 04 m.

7. Acrobatics/Gymnastics / Duo-Trio / Kids (7-11) / Rising

  1. 192
    "Акробатичне тріо" - Народна аматорська циркова студія "Диваки" - 03:15 Contestants: Красовська Ксенія / (9 yrs) / Бузівська Анна / (7 yrs) / Величко Василіса / (8 yrs) / Head or trainer: Росовецька Олена Олександрівна Ukraine / Бердичів / Народна-аматорська циркова студія «Диваки»
    music
Start at: 10:20   Duration: 05 m.

8. Acrobatics/Gymnastics / Small Group / Kids (7-11) / Pro

  1. 19
    "Amazighs" - Естрадно-акробатична студія "Дакапо" - 04:06 Head or trainer: Підгорна Юлія Володимирівна Ukraine / Суми / Естрадно-акробатична студія Дакапо
    music
Start at: 10:25   Duration: 04 m.

9. Acrobatics/Gymnastics / Big Group / Kids (7-11) / Rising

  1. 16
    "Skibidi" - Естрадно-акробатична студія Дакапо - 02:50 Head or trainer: Іванова Дарвіна Ігорівна Ukraine / Суми / Естрадно-акробатична студія Дакапо
    music
Start at: 10:29   Duration: 04 m.

10. Acrobatics/Gymnastics / Big Group / Juniors (12-15) / Pro

  1. 17
    "Tango Fantazi" - 03:10 Head or trainer: Підгорна Юлія Володимирівна Ukraine / Суми / Естрадно-акробатична студія Дакапо
    music
Start at: 10:33   Duration: 02 m.

11. Best Dance Show / Solo / Kids (7-11) / Rising

  1. 346
    "отчаянная домохозяйка" - 01:30 Contestants: Гейвах Дария / (10 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
Start at: 10:35   Duration: 03 m.

12. National and Folklore / Solo / Kids (7-11) / Pro

  1. 345
    "принцесса индии" - 02:00 Contestants: Шевченко Женя / (10 yrs) / Head or trainer: гвоздева илона Ukraine / Київ / GDC
    music
Start at: 10:38   Duration: 07 m.

13. Free Dance Category / Big Group / Kids (7-11) / Rising

  1. 212
    "Big Dance Boss" - BDB - 02:58 Head or trainer: Голіус Інна Юріївна Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
    music
  2. 50
    Show kids DF - 03:00 Head or trainer: Ира Бойко Ukraine / Київ / Dance Family
Start at: 10:45   Duration: 09 m.

14. Street Performance / Solo / Kids 1 (7-9) / Rising

  1. 157
    "Давай танцюй" - 01:46 Contestants: Мушинська Аліса / (9 yrs) / Head or trainer: Цибізова Єлизавета Анатоліївна, 18 DANCE SCHOOL. Ukraine / Івано-Франківськ /
    music
  2. 78
    00:58 Contestants: Колпакова Олександра / (9 yrs) / Head or trainer: Колпакова Наталия Ukraine / Дніпро / KIPISH Hut
    music
  3. 300
    01:09 Contestants: Шубина Арина / (9 yrs) / Head or trainer: Алексеенко Ксюша Ukraine / Дніпро / DDC
    music
  4. 103
    03:00 Contestants: Шитикова Соня / (8 yrs) / Head or trainer: Ира Бойко Ukraine / Київ / Dance Family
  5. 118
    01:02 Contestants: Cидоряка Аня / (7 yrs) / Head or trainer: Погуляка Юлия Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
Start at: 10:54   Duration: 17 m.

15. Street Performance / Solo / Kids 2 (10-11) / Rising

  1. 313
    01:00 Contestants: Вольнова Александра / (11 yrs) / Head or trainer: Зеликова Марина Ukraine / Бориспіль / DMDance
  2. 350
    01:00 Contestants: Будниченко Настя / (10 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
  3. 11
    01:07 Contestants: Нікітюк Софія / (11 yrs) / Head or trainer: Гвоздікова Діана Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  4. 12
    01:10 Contestants: Гаврилюк Уляна / (10 yrs) / Head or trainer: Гвоздікова Діана Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  5. 200
    01:07 Contestants: Иванушкина Мария / (11 yrs) / Head or trainer: Мищенко Вика Ukraine / Дніпро /
    music
  6. 306
    01:03 Contestants: Дяченко София / (10 yrs) / Head or trainer: Бакуменко Ксения Ukraine / Київ / Toponespace
    music
  7. 13
    01:03 Contestants: Матковська Софія / (11 yrs) / Head or trainer: Гвоздікова Діана Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  8. 33
    02:35 Contestants: Гордієвська Поліна / (10 yrs) / Head or trainer: Шамрай Вероніка/ Dance studio SHUM Ukraine / Одеса /
    music
  9. 216
    01:04 Contestants: Кицык Полина / (10 yrs) / Head or trainer: Желтоножская Яна Ukraine / Дніпро / Action Studio
    music
  10. 137
    01:01 Contestants: Дарья Шеремет / (11 yrs) / Head or trainer: Погуляка Юлия Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
  11. 138
    01:06 Contestants: Мария Боровая / (10 yrs) / Head or trainer: Погуляка Юлия Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
  12. 18
    01:00 Contestants: вольнова александра / (11 yrs) / Head or trainer: Зеликова Марина Ukraine / Бориспіль / DMDance
Start at: 11:11   Duration: 10 m.

16. Street Performance / Solo / Kids (7-11) / Pro

  1. 158
    01:09 Contestants: Орлова София / (9 yrs) / Head or trainer: Погуляка Юлия Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
  2. 46
    03:00 Contestants: Ключка Илья / (11 yrs) / Head or trainer: Антонина Будённая Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  3. 20
    01:21 Contestants: Лобур Ярослава / (10 yrs) / Head or trainer: Міщенко Вікторія Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
  4. 117
    01:10 Contestants: Эзекели Лолита / (9 yrs) / Head or trainer: Валерия Березняк Ukraine / Дніпро / Action Studio
    music
  5. 127
    "Madonna - Living for love" - 01:20 Contestants: Таран Ася / (10 yrs) / Head or trainer: Николаенко Анастасия Ukraine / Днепр / Selfhood
    music
Start at: 11:21   Duration: 13 m.

17. Street Performance / Duo-Trio / Kids (7-11)

  1. 170
    01:31 Contestants: Сомсикова Милана / (11 yrs) / Головатенко Дарья / (11 yrs) / Head or trainer: Погуляка Юлия Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
  2. 42
    03:00 Contestants: Ключка Илья / (11 yrs) / Малиневская София / (11 yrs) / Head or trainer: Карагатий Катя, Антонина Будённая Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  3. 205
    Чугай Диана и Плаксина Ева - 01:17 Contestants: Чугай Диана / (8 yrs) / Плаксина Ева / (9 yrs) / Head or trainer: Алёна Соломка Ukraine / Суми / CDStudio
    music
  4. 97
    03:00 Contestants: Шепелько Диана / (11 yrs) / Названова Анастасия / (11 yrs) / Head or trainer: Катерина Карагатий, Надежда Руденко Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  5. 136
    02:12 Contestants: Врублевська Євгенія / (10 yrs) / Заросінська Вероніка / (11 yrs) / Галай Олександра / (11 yrs) / Head or trainer: Анна Сторожик Ukraine / Київ / Victory
    music
Start at: 11:34   Duration: 19 m.

18. Street Performance / Small Group / Kids (7-11) / Rising

  1. 34
    "-" - Lilcrew - 02:40 Head or trainer: Лилия Ханкина Ukraine / Дніпро / DDC
    music
  2. 262
    Pasadena Girls Crew - 02:32 Head or trainer: Орлова Олена Ukraine / Миколаїв / Pasadena
    music
  3. 316
    "automatic" - 02:26 Head or trainer: Тимченко Вероника Ukraine / Харків / Flash Dance School
    music
  4. 1
    01:52 Head or trainer: Анжелика Чеф Ukraine / Бровари / WakeUPkids
    music
  5. 208
    "MOZAIKA BABY" - 02:00 Ukraine / Київ / MoZaika
    music
  6. 211
    AK crew - 02:03 Head or trainer: Алексеенко Ксюша Ukraine / Дніпро / DDC
    music
  7. 265
    Pasadena Street Crew - 02:31 Head or trainer: Алексєєва Катерина Ukraine / Миколаїв / Pasadena
    music
Start at: 11:53   Duration: 10 m.

19. Street Performance / Small Group / Kids (7-11) / Pro

  1. 261
    Pasadena Gold Crew - 02:38 Head or trainer: Орлова Олена Ukraine / Миколаїв / Pasadena
    music
  2. 156
    "протри стекло" - Olympia dance studio - 03:30 Head or trainer: Olga Olympia Ukraine / Одеса / Olympia Dance Studio
    music
  3. 280
    "No time" - 02:00 Head or trainer: Янчук Марина Ukraine / Полтава / Dance Family Spirit
    music
Start at: 12:03   Duration: 33 m.

20. Street Performance / Big Group / Kids (7-11) / Rising

  1. 263
    Pasadena Kids Crew - 02:33 Head or trainer: Алексєєва Катерина Ukraine / Миколаїв / Pasadena
    music
  2. 275
    "Авіапригода" - Atlantida DanceFAM kids - 02:50 Head or trainer: Аліна Куліда, Олексадра Долинська; Художній керівник Ольга Павлова Ukraine / Київ / Atlantida
    music
  3. 278
    JBSOL - 03:29 Head or trainer: Наталуха Ольга, Мосьпан Анна Ukraine / Суми / Sol Dance Fam
    music
  4. 175
    Rock Bit Crew KIDS - 02:19 Head or trainer: Шепеленко Екатерина Ukraine / Київ / Rock Bit Crew/Myway Dance Centre
    music
  5. 307
    "Wolf" - Студія сучасної хореографії DMDance - 02:32 Head or trainer: Зеликова Марина, Лисица Виктория Ukraine / Бориспіль / DMDance
  6. 213
    Ked Kids Crew - 02:52 Head or trainer: Романенко Лілія Ukraine / Київ / Ked Dance
    music
  7. 215
    "Lets GO Dance" - BDB - 03:07 Head or trainer: Голіус Інна Юріївна Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
    music
  8. 49
    Black Star DF - 03:00 Head or trainer: Антонина Будённая Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  9. 126
    "Жир хоп" - Olympia dance studio - 03:12 Head or trainer: Olga Olympia Ukraine / Одеса / Olympia Dance Studio
    music
  10. 130
    "Papa’s kids" - 01:44 Head or trainer: Кристина Горбач Ukraine / Київ / Papa Dance
    music
Start at: 12:36   Duration: 18 m.

21. Street Performance / Big Group / Kids (7-11) / Pro

  1. 47
    Production mini DF - 03:00 Head or trainer: Карагатий Катя Ukraine / Київ / Dance Family
  2. 35
    GANSTA KIDZ (Bondarenko Dance Studio) - 02:00 Head or trainer: Никита Ткаченко Ukraine / Київ / Bondarenko Dance Studio
    music
  3. 311
    "Red cool band" - Студія сучасної хореографії DMDance - 02:17 Head or trainer: Зеликова Марина Ukraine / Бориспіль / DMDance
  4. 129
    "Girls power" - "Candy Love" - 02:23 Head or trainer: Кристина Горбач Ukraine / Київ / Papa Dance
    music
  5. 106
    "BadKidsClub" - BadKidsClub - 02:10 Head or trainer: Valera Skripka Ukraine / Київ / Topone Dance Centre
    music
  6. 121
    THE BOND - 02:36 Head or trainer: Бондаренко Анна Ukraine / Київ / Bondarenko Dance Studio
    music
Start at: 12:54   Duration: 09 m.

22. Best Dance Show / Small Group / Kids (7-11)

  1. 284
    "Security Dance" - BDB - 02:02 Head or trainer: Голіус Інна Юріївна Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
    music
  2. 312
    "Улетай" - 02:00 Head or trainer: Тимченко Вероника Ukraine / Харків / Flash Dance School
    music
  3. 177
    Selfhood - 03:23 Head or trainer: Мищенко Вика, Погуляка Юля Ukraine / Дніпро /
    music
Start at: 13:03   Duration: 14 m.

23. Best Dance Show / Big Group / Kids (7-11)

  1. 255
    JD DANCE STUDIO | FUROR KIDS - 02:30 Head or trainer: БУТОРИНА ЕКАТЕРИНА Ukraine / Київ / JD DANCE STUDIO
    music
  2. 285
    "Джуманджи" - 03:00 Head or trainer: Молибог Светлана Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
  3. 48
    Dance Star DF - 03:00 Head or trainer: Надя Руденко Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  4. 70
    "Байкери" - 03:00 Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
Start at: 13:17   Duration: 01 Hours. 00 m.

24. Нагородження категорій Mini / Kids

Start at: 14:17   Duration: 01 Hours. 00 m.

25. Проба сцени для Juniors / Adults

Start at: 15:17   Duration: 02 m.

26. Street Latin / Solo / Juniors (12-15) / Rising

  1. 347
    01:30 Contestants: Коженкова Тоня / (15 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
Start at: 15:19   Duration: 06 m.

27. Belly Dance / Folk Solo / Juniors (14-16 years) / Rising

  1. 194
    "Ираки" - 02:53 Contestants: Халікова Аміна / (14 yrs) / Ukraine / Ніжин /
    music
  2. 198
    "Боллівуд ф'южн "Mera Wala Dance"" - 02:15 Contestants: Муха Валерія / (16 yrs) / Head or trainer: Тренер Діана Габріелян Ukraine / Київ /
    music
Start at: 15:25   Duration: 06 m.

28. Belly Dance / Tabla Solo / Juniors (14-16 years) / Rising

  1. 195
    "Табла соло" - 03:12 Contestants: Халікова Аміна / (14 yrs) / Ukraine / Ніжин /
    music
  2. 197
    "Запальне Драм Соло" - 02:10 Contestants: Муха Валерія / (16 yrs) / Head or trainer: Тренер Діана Габріелян Ukraine / Київ /
    music
Start at: 15:31   Duration: 08 m.

29. Best Dance Show / Solo / Juniors (12-15) / Pro

  1. 310
    "озорная девчонка" - 02:30 Contestants: Бирючева Мария / (12 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
  2. 40
    03:00 Contestants: Карагатий Катя / (15 yrs) / Head or trainer: Карагатий Катя, Антонина Будённая Ukraine / Київ / Dance Family
  3. 337
    "сакура" - 01:30 Contestants: Жарчинская Кристина / (14 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
Start at: 15:39   Duration: 03 m.

30. Best Dance Show / Duo-Trio / Juniors (12-15) / Rising

  1. 41
    02:40 Contestants: Захарчук Дарья / (14 yrs) / Швиндт Катерина / (14 yrs) / Head or trainer: Антонина Будённая Ukraine / Київ / Dance Family
Start at: 15:42   Duration: 19 m.

31. Street Performance / Solo / Juniors (12-15)

  1. 10
    01:16 Contestants: Міняйлук Віолетта / (12 yrs) / Head or trainer: Гвоздікова Діана Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  2. 111
    01:00 Contestants: Полунець Соломия / (13 yrs) / Head or trainer: Бондаренко Анна Ukraine / Київ / Bondarenko Dance Studio
    music
  3. 348
    01:30 Contestants: Иванченко Катя / (13 yrs) / Head or trainer: мацюк надя Ukraine / Київ / GDC
    music
  4. 315
    01:00 Contestants: Омелянчук Виктория / (12 yrs) / Head or trainer: Зеликова Марина Ukraine / Бориспіль / DMDance
  5. 15
    01:08 Contestants: Ковальчук Анастасія / (13 yrs) / Head or trainer: Гвоздікова Діана Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  6. 93
    01:00 Contestants: Тележинська Поліна / (15 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
  7. 349
    01:39 Contestants: Кусок Настя / (11 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
  8. 95
    01:00 Contestants: Черниш Дарія / (13 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
  9. 51
    03:00 Contestants: Аскерова Эльнара / (13 yrs) / Head or trainer: Карагатий Катерина Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  10. 139
    01:15 Contestants: София Жакун / (13 yrs) / Head or trainer: Бондаренко Анна Ukraine / Київ / Bondarenko Dance Studio
    music
  11. 352
    01:10 Contestants: Овдей Лера / (13 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
  12. 94
    01:00 Contestants: Кордюк Ганна / (14 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
Start at: 16:01   Duration: 04 m.

32. Street Performance / Duo-Trio / Juniors (12-15)

  1. 92
    01:29 Contestants: Продан Анастасія / (12 yrs) / Чарикова Ганна / (14 yrs) / Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
  2. 210
    "Love story" - Олексій Лещенко та Софія Заець - 01:38 Contestants: Заєць Софія / (12 yrs) / Лещенко Олексій / (12 yrs) / Head or trainer: Художній керівник Шелковкіна Віталіна, педагог Глазун Вікторія Олександрівна Ukraine / Київ / Промiнь
    music
Start at: 16:05   Duration: 17 m.

33. Street Performance / Small Group / Juniors (12-15) / Rising

  1. 277
    02:00 Head or trainer: Аванесова Диана Дмитриевна, Аванесова Карина Дмитриевна Ukraine / Київ / Flashback Dance Studio
    music
  2. 282
    "Велика і смішна" - 02:30 Head or trainer: Мельник Аліна Ukraine / Полтава / Dance Family Spirit
    music
  3. 44
    "Lean back " - Electra - 02:00 Ukraine / Киев / Electra
    music
  4. 167
    "Dance Machines" - 03:01 Head or trainer: Козак Маргарита Александровна Ukraine / Киев / Бригантина
    music
  5. 173
    Hard Crew - 02:16 Head or trainer: Тарасюк Евгенія Ukraine / Київ / Ked Dance
    music
  6. 91
    DREAM TEAM - 02:19 Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
Start at: 16:22   Duration: 09 m.

34. Street Performance / Small Group / Juniors (12-15) / Pro

  1. 207
    MOZAIKA PRO - 02:29 Head or trainer: Заика Светлана Ukraine / Київ / MoZaika
    music
  2. 182
    VTD - 02:00 Head or trainer: Чубенко Катерина Ukraine / Житомир / Varshalex
    music
  3. 45
    Deem team DF - 03:00 Head or trainer: Карагатий Катя Ukraine / Київ / Dance Family
Start at: 16:31   Duration: 34 m.

35. Street Performance / Big Group / Juniors (12-15) / Rising

  1. 260
    Novice Monsters - 02:13 Ukraine / Суми /
    music
  2. 2
    "Man in black" - Atlantida DanceFAM juniors - 03:13 Head or trainer: Аліна Куліда, Катерина Ростоцька; Художній керівник Ольга Павлова Ukraine / Київ / Atlantida
    music
  3. 203
    Hard Crew - 02:19 Head or trainer: Тарасюк Евгенія Ukraine / Київ / Ked Dance
    music
  4. 281
    No limits Sol - 02:14 Head or trainer: Наталуха Ольга, Колосюк Даша Ukraine / Суми / Sol Dance Fam
    music
  5. 81
    Fish Crew DF - 03:00 Head or trainer: Анастасия Скляр Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  6. 303
    Black Fox - 01:52 Head or trainer: Bakumenko Kseniia Ukraine / Київ / Toponespace
    music
  7. 308
    "Бочки" - Студія сучасної хореографії DMDance - 03:10 Head or trainer: Зеликова Марина Ukraine / Бориспіль / DMDance
  8. 90
    TIME2DANCE - 02:56 Head or trainer: Alina SUGAMAMA Ukraine / Дніпро / Time2Dance
    music
  9. 184
    Step Up Crew - 02:40 Head or trainer: Соломка Алёна Ukraine / Суми / CDStudio
    music
  10. 159
    "Teen Courage" - 01:54 Head or trainer: Кристина Горбач Ukraine / Київ / Papa Dance
    music
  11. 229
    La La Crew - 02:59 Head or trainer: Романенко Лілія Ukraine / Київ / Ked Dance
    music
Start at: 17:05   Duration: 18 m.

36. Street Performance / Big Group / Juniors (12-15) / Pro

  1. 279
    "Amazons" - SOL Spirit - 03:22 Head or trainer: Наталуха Ольга Ukraine / Суми / Sol Dance Fam
    music
  2. 206
    MOZAIKA BLACK - 02:50 Head or trainer: Заика Светлана Ukraine / Київ / MoZaika
    music
  3. 38
    Dance Family Show Team - 03:00 Head or trainer: Катерина Карагатий, Антонина Будённая Ukraine / Київ / Dance Family
    music
  4. 98
    New Flame - 02:24 Head or trainer: Соломка Алёна Ukraine / Суми / CDStudio
    music
  5. 133
    FTM Crew - 03:21 Head or trainer: Івершень Анастасія Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
    music
Start at: 17:23   Duration: 07 m.

37. Free Dance Category + Best Dance Show / Small Group / Juniors (12-15) / Rising

  1. 142
    Зразковий аматорський колектив сучасного танцю "Галактика" - 02:59 Head or trainer: Хореограф-постановник Дудка Валентина Ukraine / м.Виноградів / Галактика
    music
  2. 101
    "Сила Роду" - Victory DS - 02:41 Head or trainer: Анна Сторожик, Альона Костюченко Ukraine / Київ / Victory
    music
Start at: 17:30   Duration: 06 m.

38. Best Dance Show / Big Group / Juniors (12-15) / Rising

  1. 258
    FUROR JUNIORS | JD DANCE STUDIO - 02:37 Head or trainer: Буторина Катерина Ukraine / Київ / JD DANCE STUDIO
    music
  2. 305
    Black fox - 01:52 Head or trainer: Бакуменко Ксения Ukraine / Київ / Toponespace
    music
Start at: 17:36   Duration: 25 m.

39. Best Dance Show / Big Group / Juniors (12-15) / Pro

  1. 160
    "Bollywood Stars" - АльфаДенс Diamonds - 02:35 Head or trainer: Матвєєва Ольга Сергіївна Ukraine / Вінниця / АльфаДенс Diamonds
    music
  2. 309
    FDE CREW - 05:00 Head or trainer: Ростислав Исмаилов Ukraine / Малин / FDE Dance School
  3. 30
    "Денджерис" - Зразковий хореографічний колектив Промінь - 03:50 Head or trainer: Художній керівник Шелковкіна Віталіна Олегівна, педагог Глазун Вікторія Олександрівна Ukraine / Київ / Промiнь
    music
  4. 86
    "Курсанти" - Double-Fresh Crew - 02:59 Head or trainer: Близнюк Надія і Близнюк Тарас Ukraine / Гадяч / Step By Step Dance School
    music
  5. 39
    Dance Family Show Team - 04:00 Head or trainer: Антонина Будённая, Ира Бойко Ukraine / Київ / Dance Family
  6. 161
    АльфаДенс Diamonds - 02:57 Head or trainer: Матвєєва Ольга Сергіївна Ukraine / Вінниця / АльфаДенс Diamonds
    music
Start at: 18:01   Duration: 10 m.

40. Street Performance / Solo / Adults (16+)

  1. 273
    ""Gadzhet"" - 01:54 Contestants: Жукова Влада / (19 yrs) / Ukraine / Кропивницький /
    music
  2. 14
    01:07 Contestants: Гвоздікова Діана / (18 yrs) / Head or trainer: Гвоздікова Діана Ukraine / Хмельницький / Big Dance Home
    music
  3. 353
    01:30 Contestants: Мальцева Полина / (17 yrs) / Head or trainer: Погуляка Юлия Ukraine / Дніпро / Selfhood
    music
  4. 171
    02:15 Contestants: Рильська Ольга / (21 yrs) / Head or trainer: власна хореографія Ukraine / Ірпінь /
    music
  5. 112
    01:30 Contestants: Коренченко София / (17 yrs) / Ukraine / Дніпро / -
    music
Start at: 18:11   Duration: 04 m.

41. Free Dance Category / Solo / Adults (16+) / Pro

  1. 351
    01:30 Contestants: Полякова Вика / (15 yrs) / Head or trainer: илона гвоздева Ukraine / Київ / GDC
    music
  2. 218
    01:20 Contestants: Lex Bogun / (24 yrs) / Head or trainer: Lex Bogun Ukraine / Киев /
    music
Start at: 18:15   Duration: 03 m.

42. Street Performance / Duo-Trio / Adults (16+) / Rising

  1. 61
    " Paris" - 01:53 Contestants: Боженко Ігор / (18 yrs) / Горючкіна Ангеліна / (14 yrs) / Head or trainer: Харченко Олена Анатол Ukraine / Слов’янськ / Гранд
    music
Start at: 18:18   Duration: 03 m.

43. Free Dance Category / Duo-Trio / Adults (16+) / Rising

  1. 62
    "Arena" - "ГРАНД " - 01:56 Contestants: Боженко Игорь / (18 yrs) / Горючкіна Ангеліна / (14 yrs) / Head or trainer: Харченко Олена Анатоліївна Ukraine / Слов’янськ / Гранд
    music
Start at: 18:21   Duration: 09 m.

44. Street Performance / Small Group / Adults (16+) / Rising

  1. 270
    "Street shoot-out" - S & P Boys - 02:59 Head or trainer: хореограф Олександр Корчменко,керівник Людмила Крамінська Ukraine / Суми / танцювальна студія СумДУ "S & P"
    music
  2. 31
    "Стюардеси" - JuniCrew - 02:24 Head or trainer: Яна Лесик Ukraine / Львів / iLike Dance Complex
    music
  3. 8
    KIPISH SQUAD - 02:00 Head or trainer: Лера Хижняк Ukraine / Дніпро / Sisters Crew
    music
Start at: 18:30   Duration: 03 m.

45. Free Dance Category / Big Group / Adults (16+) / Rising

  1. 271
    ""Акцент"" - S&P Girls - 02:22 Head or trainer: хореограф Крамінська Олександра,керівник Крамінська Людмила Ukraine / Суми / танцювальна студія СумДУ "S & P"
    music
Start at: 18:33   Duration: 08 m.

46. Street Performance / Big Group / Adults (16+)

  1. 259
    Demolition Squad - 03:28 Head or trainer: Ситало Максим Ukraine / Суми /
    music
  2. 134
    "The LAB" - InsideFam - 03:00 Head or trainer: Івершень Анастасія Ukraine / Суми / Dance Сentre Artes
    music
Start at: 18:41   Duration: 01 Hours. 30 m.

47. Нагородження категорій Juniors / Adults